Electro-Voice - ETX-10P-US
HomeStore
Electro-Voice - ETX-10P-US
Electro-Voice - ETX-10P-US
ETX-10P
10" Two Way Powered Loudspeaker
10 inch LF SMX woofer
1.25 inch HF titanium compression driver
2000 W Class D power amplifier with integrated FIR Drive DSP
134 dB peak SPL
More info at:  http://www.electrovoice.com/etx/#closerlook
Electro-Voice - ETX-10P-US
Electro-Voice - ETX-10P-US
ETX-10P
10 inch LF SMX woofer
134 dB peak SPL
Product Information
Shipping & Returns
Description
10 inch LF SMX woofer