Evans - BD22GB-4c Coated 22”
HomeStore
Evans - BD22GB-4c Coated 22”
Evans - BD22GB-4c Coated 22”
EVANS EQ4 Coated Bass Drum Head BD22GB4C
EVANS EQ4 Coated features:
  • size: 22"
  • single ply
  • coated
  • thickness: 0,25 mm (10 mil)
  • integrated muffler ring
Evans - BD22GB-4c Coated 22”
Evans - BD22GB-4c Coated 22”
EVANS EQ4 Coated features:
  • size: 22"
  • single ply
  • coated
  • thickness: 0,25 mm (10 mil)
  • integrated muffler ring
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • size: 22"
  • thickness: 0,25 mm (10 mil)