Remo - Bass Drum Muffling System - 18" - HK-MUFF-18
HomeStore
partially muffle Bass drums without interfering with tuning or full drumhead vibration
Includes 1 tube-shaped pillow and 3 adjustable "C" clamp holders
Customize your bass drum sound and explore any combination of Remo Bass drumheads
Recommended for bass drum diameters: 18", 20" and 22"
Designed in conjunction with Dave Weckl
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Remo - Bass Drum Muffling System - 18" - HK-MUFF-18 | Steve's Music Store