Remo - Controlled SoundĀ® X Coated Black Dotā„¢ Snare Drumhead - Bottom Black Dotā„¢ - 13" - CX-0113-10
HomeStore
Focused mid range tones with added durability
1-ply 12-mil Coated film and a 5-mil Bottom Black Dotā„¢
Ideal for all Snare drum applications
Available in sizes 10" - 14"
20% thicker than the standard Controlled SoundĀ® Coated
Available in sizes 10" - 14"
Product Information
Shipping & Returns
Description
Available in sizes 10" - 14"
Remo - Controlled SoundĀ® X Coated Black Dotā„¢ Snare Drumhead - Bottom Black Dotā„¢ - 13" - CX-0113-10 | Steve's Music Store