Remo - Emperor Drumhead 13" | RE-0013-SS
HomeStore
The EmperorĀ® RenaissanceĀ® features a warm, dark tone with a soft feel and added durability.
Warm, dark tone with a soft feel and increased durability
2-plies of 7.5-mm specially treated film
Ideal for sticks, mallets and brushes for Concert Toms and Concert Bass drums
Available in sizes 6" - 40"
Available in sizes 6" - 40"
Description
Available in sizes 6" - 40"
Remo - Emperor Drumhead 13" | RE-0013-SS | Steve's Music Store