Remo - Emperor® Ebony® Drumhead - 16" - BE-0016-ES
HomeStore
Provides volume, attack and durability
2-ply 7.5-mil Ebony® and 7-Mil Clear film
Ideal for Pop, R&B and Rock
Available in sizes 6" - 18"
Features Remo's Proprietary Ebony® films
The Emperor® Ebony® features warmth and clarity with focused midrange tones and increased attack.
Ideal for Pop, R&B and Rock
Available in sizes 6" - 18"
Product Information
Shipping & Returns
Description
Available in sizes 6" - 18"
Remo - Emperor® Ebony® Drumhead - 16" - BE-0016-ES | Steve's Music Store