Remo - Practice Padā„¢ - Tunable - Grey - AmbassadorĀ® Coated Drumhead - 10" - RT-0010-00
HomeStore
Features the bounce and feel of a real drum
Available in 6", 8" and 10"
The Tunable Practice Padā„¢ Gray with AmbassadorĀ® Coated drumhead is the perfect tool for beginning and advanced drummers. The Tunable Practice Padā„¢ features a replaceable AmbassadorĀ® Coated drumhead providing the bounce and feel of a real drum. The Practice Padā„¢ can be mounted on a stand for upright playing and has a protective rubber bottom for non-scratch/non-slip table top use. Available in 6", 8" and 10".
-65%
Available in 6", 8" and 10"
Product Information
Shipping & Returns
Description
Available in 6", 8" and 10"
Remo - Practice Padā„¢ - Tunable - Grey - AmbassadorĀ® Coated Drumhead - 10" - RT-0010-00 | Steve's Music Store