Remo - RE-0018-SS Emperor® Renaissance® Drumhead - 18" - RE-0018-SS
HomeStore
Warm, dark tone with a soft feel and increased durability
2-plies of 7.5-mil specially treated film
Ideal for sticks, mallets and brushes for Concert Toms and Concert Bass drums
Available in sizes 6" - 40"
The Emperor® Renaissance® features a warm, dark tone with a soft feel and added durability.
Available in sizes 6" - 40"
Description
Available in sizes 6" - 40"